KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14009117
nr 1400 9117
Gaetano Facciola
(1868-1949), Italien
Akvareller, 2 st, Motiv från Rom. Signerade. Akvarell, motivet: 14x20 cm, yttermått inklusive ram: 33x42
Gaetano Facciola, italiensk konstnär född 1868, död 1949.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 31 maj 2021
kl 18:17:17
30/5 16:09:55
Gaetano Facciola
Läs mer om Gaetano Facciola